Читаємо Кобзар

2018-03-12

/Files/images/IMG_3349.JPG

9 березня Україна відзначила 204-у річницю з дня народження поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча, який є національним героєм і символом України, Тараса Григоровича Шевченка. У гімназії сьогодні, 12 березня, було проведено шевченківське свято «Читаємо Кобзар» . Учні та вчителі читали вірші з легендарної збірки.

«Сьогодні ми зібралися, щоб виконати заповітні слова, і в «сім'ї великій, сім'ї вольній, новій» не забути згадати про Великого співця українського народу!.

Шевченків «Кобзар» для українців те саме, що й Біблія. Його загортали у вишитий рушник і зберігали біля образів, як святиню, - зазначила Мерщій Юлія Яківна -вчитель української мови та літератури на відкритті свята . - По ньому український селянин, водячи зашкарублим, покрученим від важкої праці пальцем, вчився читати. Вуста старанно шепотіли заповітні прості рядки, а розум осявала істина: – «Борітеся – поборете!» Його вчили напам’ять політв’язні царату, дисиденти, шістдесятники. Шевченко був з кожним українцем у тюрмах, таборах і на засланні; на чужині, в еміграції. Був на Майдані і в окопах війн, в руїні Донецького аеропорту з нескореними кіборгами і з кожним українцем, що залишився на окупованих агресором українських територіях. Попри час, Шевченко не віддаляється, не бронзовіє. Він – апостол правди – живий!»

З нагоди свята була організована виставка творів Шевченка і про Шевченка, дитячих ілюстрацій, фото звіт про відвідання Шевченківських місць . Музичний супровід свята організований вчителем української мови та літератури Герлянд Світланою Степанівною.

Хто відвідував наш сайт?

Попередня Березень 2024 Наступна